ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 15907 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

VIDEO: Lipo vydává akustickou verzi písně Salome

0 jsk 21.12.2021

Téměř přesně před rokem vydal liberecký hudebník Lipo singl inspirovaný biblickým příběhem princezny Salome s hostujícím zpěvákem Janem Braunem. Pár dní před letošními Vánocemi se rozhodl fanoušky překvapit jeho živou akustickou verzí. Video přináší intimní muzikantský zážitek.

Jako kulisy pro minimalistické vystoupení posloužily atraktivní prostory nové knihovny ve Vratislavicích nad Nisou. „Knihy jsou přirozenou součástí jak mého osobního života, tak toho hudebního. Často totiž ve svých textech používám různé literární odkazy. Když jsem viděl ten krásný výhled z vratislavické knihovny do podzimního parku, hned jsem věděl, že bych tam rád něco natočil,“ vysvětluje Lipo.

Kapela se již stala pevnou součástí jeho koncertního vystupování. Sám interpret na nové desce, kterou chystá na příští rok, hodlá směřovat k ještě živějšímu pojetí svých skladeb. „Naší cestou je muzikálnost a tu chceme potvrzovat jak na koncertech, tak tím, že budeme pořizovat právě záznamy živého hraní na různých zajímavých místech,“ říká.

O jedinečnou atmosféru se vedle umělcova přednesu a klavírního a pěveckého doprovodu Jana Brauna stará také violoncello Krystiana Danela, který je členem Lipovy koncertní kapely. Produkci singlu, stejně jako její zvukové zpracování, má na svědomí Ondřej Turták alias ODD, který s Lipem spolupracuje už od jeho první sólové desky. Nejinak tomu bude i na připravovaném albu, které již získává finální obrysy.

Tagy: , ,