ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 20240 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

VIDEO: Lady Gaga se klipem angažuje proti sexuálnímu násilí

0 jsk 21.9.2015

Americká zpěvačka a skladatelka Lady Gaga zveřejnila videoklip ke skladbě Til It Happens To You. Zobrazuje mladé lidi, kteří se stali oběťmi znásilnění. Til It Happens To You je totiž doprovodnou písní k dokumentu The Hunting Ground (2015), který se věnuje problematice sexuálního násilí mezi mladými lidmi. V lednu tohoto roku ho promítly na filmovém festivalu Sundance.

Kromě Lady Gaga se na psaní skladby podílela Diane Warren. O režii videa se postarala Catherine Hardwicke, jež natočila například filmy Třináctka (2003) či Stmívání (2008). Účinkuje v něm mimo jiné herečka Nikki Reed, která se v minulosti představila v obou zmíněných snímcích.

Video, které je i součástí veřejné kampaně, zobrazuje násilí velmi realisticky. Tvůrci se tím snaží získat pozornost. „Věřím, že tato kampaň vyšle jasnou zprávu o tom, že je třeba podporovat odvážné oběti násilí a ukončit tuto epidemii, která sužuje internáty našich vysokých škol,“ uvedla Hardwicke v prohlášení.

Warren se při psaní textu inspirovala skutečnými příběhy lidí, se kterými se osobně setkala. Obětí sexuálního napadení je údajně i Lady Gaga, která to prozradila koncem loňského roku.