ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 7695 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

VIDEO: Kateřina Marie Tichá představuje první píseň z chystané desky

0 jsk 3.10.2023

Zpěvačka, skladatelka, držitelka prestižní Ceny Anděl Kateřina Marie Tichá na sebe upozornila svým debutovým albem Sami (2020). Získala respekt odborné veřejnosti a zároveň mnoho nových posluchačů.

Nyní přichází s první oficiální nahrávkou z druhého připravovaného alba. To vzniká již ve spolupráci s kapelou Davida Stypky Bandjeez. Píseň Plamen doprovází videoklip režiséra Ondřeje Kudyna, který představuje Kateřinu nejen jako výjimečnou interpretku, ale poprvé i jako tanečnici.

„Plamen je píseň o divokosti a ženskosti. O tom, že je někdy dobré žít jedním okamžikem. Neřešit to, co přijde zítra. Je o tom, že každý člověk má v sobě klidnou a jemnou stránku. Zároveň i tu divokou a neřízenou. Je dobré si je obě dovolit,“ říká Tichá. „Vždycky mě lákal tanec. Hned jsem věděla, že k této písni patří. Pohybově mě připravila fantastická tanečnice Eliška Bolečková. Bylo to vlastně poprvé, co jsem opravdu tančila, a bylo to osvobozující a inspirativní. Eliška mi myšlenku a vizi písničky pomohla rozvinout v pohybu.“

(foto: Petr Dudek)