ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 6814 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

VIDEO: Kapela Wohnout zanimovala píseň Papoušek

0 jsk 1.6.2022

Loni v létě vydala kapela Wohnout album HUH!. Bohužel v době pandemie nebylo možné točit videoklipy s živými herci, a proto se kytarista a zpěvák Honza Homola vrhnul do světa animací, ze kterého ještě nevystoupil. Takový je i klip k písni Papoušek.

„Písnička Papoušek vznikla tady u mého jídelního stolu, když jsem seřizoval starou kytaru. Byla i s textem hotová asi tak za půl hodiny. Ovšem u stejného stolu jsem nad jejím klipem proseděl o mnoho více času,“ uvádí Homola.

Pro Honzu Homolu je to třetí videoklip, který k poslednímu albu vytvořil. Homola se ve volném čase věnuje malování, ve kterém našel svůj vlastní styl, kterému říká „digital acryl 332“. Jde o kombinaci digitálního tisku a akrylové malby. Podobně nezaměnitelný rukopis teď fanoušci vidí i v jeho stylu animací. Videoklip se tentokrát nese trochu v burtonovském duchu.

„Je to takový domácí amatérský střih s prapodivnou vizualizací, takže tuším, že to moc lidí nekousne, ale u jeho vzniku jsem se alespoň já technologicky dost pobavil,“ popisuje sám Honza Homola.