ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 4853 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

VIDEO: Kapela Trocha klidu má klip k písni Tenkej led

0 jsk 27.2.2024

Kapela Trocha klidu zvedne náladu i výškový průměr kamkoli dorazí. S nadsázkou se dá říci, že co do výšky jednotlivých členů skupiny, mohli by posílit jakýkoli basketbalový tým. Oni se však v roce 2014 rozhodli v Šumperku založit kapelu.

Její písničky mohli posluchači slyšet třeba na loňském společném turné se skupinou Brixtn. Na svá turné pozvali kapelu Trocha klidu také Pokáč, UDG, Marek Ztracený, Divokej Bill aj.

Nový singl Tenkej led se točí kolem stavu zlomeného srdce. „Každý jsme asi někdy v životě někomu ublížili, aniž bychom si to přáli. Bezohlednost, plané naděje a neupřímnost mě do takové situace dostaly v životě hned několikrát. Tenký led v sobě ukrývá hned několik mých příběhů. V téhle písni se snažím podívat do zrcadla a nesobecky tyhle chyby pojmenovat a přiznat si je, i když vím, že je to na omluvu málo,“ říká zpěvák a kytarista Daniel Holý.

Píseň začala vznikat během songwritingového setkání s Jakubem Děkanem, pro kterého byla původně určena.

„Dodnes si pamatuju vznik prvních veršů. Dan seděl pár metrů ode mě a začal brnkat první tóny písně, ze které se vyloupl Tenkej led. Rezonovalo to ve mně, během dalších deseti vteřin se dotáhl celý ten úvodní riff na akustiku a během dalších minut hned padaly ven i melodie, slova a emoční představy místa, ve kterém se song odehrává,“ říká Michal Juřička, kytarista kapely. Produkce se pak ujal Filip Vlček, v jehož studiu píseň dostala finální tvar. O mix a master se postaral Alois Pospíšil.

Singl je součástí alba Splněnej sen, které vyjde 22. března.

(foto: Jiří Votava)