ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 5621 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

VIDEO: Kapela Rybičky 48 vydala na Vánoce klip

0 jsk 28.12.2021

Skupina Rybičky 48 nachytala pro své příznivce vánoční dárek. Netradičně 24. prosince vydala nový singl s názvem Dvě deci vína. Typický vánoční příběh ale rozhodně nečekejte. „Vlastně by to měla být lehká zpověď postaršího sukničkáře, umělce, který i v milování se ženou našel cosi uměleckého,“ přiblížil zpěvák a baskytarista Kuba Ryba. Ve filmovém videoklipu se v hlavních rolích objeví herci Hana Vagnerová a Michal Dlouhý, na chvíli dokonce i Michal Malátný z Chinaski.

„Písnička vznikla jako všechny jiné. Brnkal jsem si doma u krbu a zalíbily se mi jisté tóny, a když naskočila první věta refrénu, tak bylo jasné, že z tohoto brnkání bude song,“ říká o vzniku poměrně romantické písně Ryba. O výslednou podobu skladby se pak postaral kytarista a producent Lukáš Chromek.

Méně romantický je už však vizuál k singlu z dílny videomakera Jakuba Mahdala. „Klip neodráží přesně to, co je v textu. Chtěli jsme tam vážnou, ale zároveň vtipnou zápletku. Zrovna jsem koukal na nějaký seriál na Netflixu, kde chlapík uspával práškem lidi, zabil je a ukradl jim peníze i identitu. Napadlo mě, že by klip mohl být o chlapíkovi ve středním věku, který je zajištěn, všechno má a jeho zálibou je nalákání mladých žen k němu domů, kde je okouzlí, uspí a pak zabije. Takový sériový vrah,“ popisuje zápletku netradiční a vtipné lovestory Kuba.

„Jenže v tomhle klipu narazí na mladou krásnou dívku, která naopak vyhledává starší movité muže, nechá se pozvat k nim domů, okouzlí je, uspí práškem a vykrade. Je vám asi jasné, co se stane, když se tihle dva nezbedové potkají,“ dodává se smíchem.

Příští rok, 20. října, chystá kapela Rybičky 48 oslavu dvaceti let existence formou dvakrát odloženého koncertu v pražské O2 areně.