ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 5815 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

VIDEO: Kapela Rybičky 48 natočila v Americe klip k písni Američan z Poličan

0 jsk 18.4.2018

Punkrockové Rybičky 48 jsou zpět po půlroční koncertní pauze a těší se na nabité léto, během kterého odehrají minimálně čtyři desítky koncertů. Kapela se prakticky do konce září nezastaví. Během přestávky nicméně nezahálela a ve Spojených státech nasbírala nejen zážitky z cest, ale hlavně záběry pro nový klip.

„Viděli jsme spoustu věcí a záběrů máme na celovečerní film. Měli jsme s klukama půlroční koncertní pauzu a cestu do Ameriky jsme pojali jako stmelovačku před nabitou festivalovou sezónou,“ říká kytarista Petr Lebeda.

Klip se natáčel ve třech státech USA, a to v Kalifornii, Nevadě a Arizoně. „Většina kapel, který máme rádi, jsou z Kalifornie. Blink 182, Mötley Crue, Green Day, Offspring, Guns´n´Roses a mnoho dalších. Byli jsme v legendárních klubech Whisky Go Go, Rainbow nebo Roxy, kde se psaly dějiny rock´n´rollu. Na místech, kde měly první koncerty Metallica, G’n’R, Kiss, Red Hoti, Aerosmith, nebo v klubu, nad kterým bydlel Lemmy z Motörhead. Chtěli jsme nasát místní atmosféru.“ uvádí zpěvák Kuba Ryba.

„V klipu se objeví záběry z Los Angeles, Hollywoodu, Venice Beach, Santa Moniky, z Nevady jsme si pak nemohli nechat ujít Las Vegas, Hooverovu přehradu a z Arizony Route 66 a Grand Canyon,“ dodal.

Rybičky 48 – Američan z Poličan