ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 12928 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

VIDEO: Kapela Lambda uvádí instrumentální klip ke skladbě Terra

0 jsk 11.1.2022

Stonerpostrocková instrumentální kapela Lambda uvádí prvním singlem Terra chystané studiové album Vere Modus. Skladbu doprovází videoklip kameramana Viktora Kabana a baskytaristy a designéra skupiny Václava Ruttkaye zachycující dokumentaristickými makrozáběry flóru Vyšenských kopců u Českého Krumlova.

Druhá řadová deska formace vyjde 25. února digitálně a na cédéčku. Lambda je také jedním ze tří hudebních projektů vybraných pro reprezentaci České republiky na lednovém mezinárodním showcaseovém festivalu Eurosonic Nordeslaag.

Skupina složená z kytaristů Filipa Faschingbauera a Tomáše Zimmermana, baskytaristy Václava Ruttkaye a bubeníka Matěje Kräussla navazuje počinem Vere Modus na debutové koncepční album Heliopolis z roku 2019. Nahrávkou pořízenou, smíchanou a masterovanou v Golden Hives studiu Michala „Amáka“ Šťastného se Lambda opět vydává cestou multimediální tvorby vyprávějící příběh beze slov prostřednictvím tématické hudby, designových prvků a uměleckých projekcí.

„Písně alba vizuálně i hudebně ztvárňují elementy přírody jako jsou voda, kámen, dřevo, rostliny a tak dál. Terra je první z řeckých božstev, podle kterých jsme skladby pojmenovali a šestou v řadě na nahrávce a tvoří tak symbolický předěl mezi skladbami o floře a fauně. Námětem předchozího alba byl zánik civilizace na planetě. S Vere Modus navazujeme na tento příběh obdobím obrody a nového života, jara po kruté zimě bez života. Proto jsme zvolili pro tento i budoucí klipy cestu makrozáběrů přírody, jako by kolem nic jiného ani neexistovalo. Protože v příběhu tomu tak vlastně i je,” říká spoluautor klipu a baskytarista skupiny Václav Ruttkay.