ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 5451 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

VIDEO: Kapela Jamaron novým singlem připomíná bezpráví

0 jsk 19.4.2023

Novou, rockovější kapitolu své cesty otevírá pražská skupina Jamaron singlem Nepatrný ztráty, který reflektuje vpád ruských vojsk na Ukrajinu.

Pětice se s odstupem času vrací k tématu, s jehož zpracováním řada umělců přispěchala neprodleně po vypuknutí bojů na Ukrajině. Bezpráví celého konfliktu podle slov autora skladby stále trvá a je ho třeba připomínat právě ve chvíli, kdy pro většinu zevšední. Singl doprovází videoklip.

„Píseň potřebovala svůj čas a trvalo rok, než jsme ji vydali,” komentuje Jakub Dostál, který je autorem hudby i textu. „Tajně jsme doufali, že až song vydáme, nebude už aktuální, ale téma je bohužel stále mezi námi, a i když pro někoho zevšednělo, ve mně vyvolává silné emoce, které prostupují celým textem singlu,“ dodává frontmanka Marie Dostálová.

Na skladbě Nepatrný ztráty se mimo jiné podílel i baskytarista Filip Karlík, který v pětičlenné sestavě naplňuje roli producenta. Po albu Generace, nahrávaném ve studiu Sono Records, se skupina rozhodla natočit další skladbu ve studiu Damiána Kučery. Jamaron se nyní snaží osvěžit zvuk nahrávek a zároveň propracovat image skupiny, jak dokládá nový videoklip.

(foto: Lucas Kozel)