ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 15213 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

VIDEO: Jana Kirschner jako hrdinka počítačové hry

0 jsk 24.6.2015

Jana Kirschner představuje aktuální singl ze svého úspěšného alba Moruša: Čierna. V písni Duch mesta zpívá o tom, co prožívá, když se vrací do svého města.

„Je to píseň o tom, co se v člověku děje, když přijede do města, ve kterém něco prožil. Do města, kde má staré přátelé, kde zná všechna tajná místa a oblíbené zkratky. Je to zkrátka o něčem, co prožívám, když se vracím domů, obzvlášť teď v létě – vzduch voní, všude je plno lidí a noc láká. Je to hravá píseň s jednoduchým aranžmá, je založená na střídání se jednotlivých nálad a elektronických zvuků, které se postupně přidávají. Skladbě dominuje melodie, kterou jsme si s Eddiem pískali ve studiu. Pískání se zdá jako poměrně nenáročná činnost, ale je to jako s hudebními nástroji, i pískat člověk musí umět,“ vysvětluje zpěvačka.

K písni připravila zpěvačka videoklip, který je inspirovaný kultovní videohrou Jet Set Willy. Autorem je režisérské duo Andrej Kolenčík a Veronika Kocourková.

„Když nás Janka Kirschner oslovila ke spolupráci na novém videoklipu, tak jsme nemohli odmítnout. Její představa o klipu jako o osmibytové počítačové hře nás zpočátku překvapila, ale když jsme si tu skladbu poslechli, tak jsme okamžitě věděli, že právě estetika a barvy staré počítačové hry se k ní skvěle hodí. Začali jsme vizualizovat příběh, který by se v takové hře mohl odehrávat,“ vysvětluje Veronika Kocourková.

Jana Kirschner – Duch mesta

(Foto: Martin Ferenčík)