ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 6087 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

VIDEO: James Harries zpívá v nové písni o touze po domově

0 jsk 23.2.2023

James Harries vydává intimní album Hiraeth, které vyjadřuje hlubokou touhu po domově. V Čechách chystá několik jarních koncertů, ale těší se i na letní festivaly a evropské turné.

K titulní písni Diamond Girl vznikl videoklip, v němž si zahrála herečka Judit Pecháček. Za vznikem videa a režií stojí hudebník Petr Lexa.

„S Jamesem jsme si už před lety u piva slíbili, že mu jednou natočím klip. A tak to konečně klaplo. Diamond Girl je silná, intimní a emotivní věc, a přesně to jsem se snažil dostat i do klipu. Věřím, že se nám to povedlo, a to hlavně díky senzační Judit, která Jamesovu diamantovou dívku ztvárnila fantasticky. Až jsem se na place za kamerou dojal, když jsem ji viděl hrát,“ říká o spolupráci Lexa.

Na novince vyniká Jamesovo ryzí písničkářství, ale i zkušenost s filmovou hudbou. Oproti předchozím nahrávkám se tentokrát rozhodl pro akustičtější polohu, kterou v několika písních podporují vokály Amélie Siby, violoncello hráče České filharmonie Jana Kellera, kytary Josefa Štěpánka nebo bicí Romana Víchy.

Desáté řadové album Jamese Harriese obsahuje deset nových skladeb a je pravděpodobně jeho nejvyzrálejší nahrávkou. K okolnostem jeho vzniku autor říká: „Velšské slovo hiraeth v sobě spojuje hlubokou touhu po domově s nádechem nostalgie. Nemá přesný překlad, ale já to cítím tak, jako by ten domov ani nebyl skutečný. Takové pocity ve mně vyvolával chaos kolem brexitu a pak odloučení během pandemie. Jako bych nikam na světě nepatřil a slovo domov mě jenom mátlo.“

Album Hiraeth vydává label Tranzistor v pátek 24. února 2023 digitálně i na CD. K novince chystá písničkář první část koncertů po české republice s kapelou i sólo. Na podzim pak bude pokračovat po evropských zemích a vrátí se na další část do České republiky.

29. 3. Liberec, Lidové sady
31. 3. Děčín, Garage
1. 4. Teplice, JazzTep
12. 4. Praha, Malostranská beseda
13. 4. Vysoké Mýto, M-klub
20.4. Hradec Králové, U Stolu
27. 4. Karlovy Vary, Paderewski
10. 5. Plzeň, Měšťanská beseda