ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 9897 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

VIDEO: Jakub König zve v novém klipu Dál mezi hvězdy

0 jsk 18.12.2023

Vyšel videoklip k písni Dál z nedávno vydaného sólového alba písničkáře Jakuba Königa. Natočil jej režisér Jan Chramosta a kameramanka Helena Fikerová.

Letní zasněnou atmosféru venkovské svatby prvního videoklipu Hvězdy tentokrát vystřídala zasněžená melancholie postapokalyptické krajiny. A místo rozjařených oslavujících sledujeme osamělé putování dvou dětských hrdinů světem, kde Vánoce už možná ani neexistují.

V hlavních rolích vystupují děti tvůrců, kamarádi Maruška Königová a Tedík Chramosta, kteří se mihli už v předchozím videoklipu. Zda jde o pokračování stejného příběhu, nebo shodu náhod, už nechávají autoři na divácích. Tvůrcům se však opět povedlo rozšířit význam textu písně do nových rovin a vytvořit svébytný krátký film.

„Oproti natáčení Hvězd, které bylo spíš jako takový letní večírek, jsme teď dostali docela zabrat. Všechny tři natáčecí dny byla pořádná zima, ten druhý navíc začalo sněžit, a tak byl každý krok a každý přesun na další lokaci, stejně jako každé čekání na připravení záběru, opravdu náročné. Ovšem vypadá to opravdu nádherně. Jsem moc vděčný nejen štábu, ale hlavně našim dvěma šestiletým hrdinům, kteří i přes všechna úskalí a nepohodlí tohle náročné natáčení zvládli na jedničku,” říká König.