ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 8343 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

VIDEO: Jakub König vydává videoklip k písni Hvězdy

0 jsk 18.9.2023

Videoklip k písničce Hvězdy předznamenává první sólové album písničkáře Jakuba Königa. Stejnojmenné album, které produkovali Aid Kid a Petr Ostrouchov, vyjde 22. září. Titulní píseň Hvězdy je prvním singlem, který je dostupný na streamingových platformách.

Na pestrém albu, které Jakub König (dosud známý z kapel Obří broskev, Zvíře jménem Podzim nebo Kittchen) vydává jako první pod svým vlastním jménem, patří Hvězdy k těm formálně tradičnějším skladbám. Zpěváka a oba producenty v ní doplňují bubeník Roman Vícha a baskytarista Jakub Vejnar. Přirozeně se tak staly prvním singlem z alba a podobně přirozeně padla volba i na režiséra Jana Chramostu.

„S Janem se známe dlouho a už dlouho společně plánujeme natočit videoklip… ale až teď, když spolu začaly kámošit i naše děti, přišel ten správný song i nápad. Jan vymyslel svatební večírek z pohledu dětí a já si uvědomil, že vím o parádním místě. A než jsem se rozkoukal, už to jelo. Když mi Jan řekl, že plánuje točit s dětskými herci a pak když jsem viděl všechnu tu techniku, celý štáb, filmaře, herce a kamarády, tak mi až zatrnulo. Děti ale byly parádní a vlastně úplně všichni odvedli skvělou práci. Myslím, že se nám podařilo společně vytvořit něco moc hezkého a jsem vděčný, že to teď můžeme vyslat do světa,” říká König.

Natáčelo se na sklonku léta v malebném vesnickém klubu Nostalgická myš v kokořínské vesničce Šemanovice. Většinu komparsu tvořili přátelé a rodina kapely a štábu.