ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 5577 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

VIDEO: Innersphere ve skladbě ovlivněné začátkem války

0 jsk 11.12.2023

Kapela Innersphere vydává svůj první singl The Trident is Burning z chystané desky In the Shadow of the Sun, která vyjde v polovině března. Záběry do živého klipu zachytil Marek „Frodys“ Pytlík na letošním ročníku festivalu Brutal Assault.

Na celé desce si dali plzeňští deathmetalisté záležet, což se odráží i v dlouhém časovém úseku, v němž na desce pracovali. Kytarista a zpěvák jedné osobě Míra vysvětluje, jaký námět kapela pro první singl použila: „Skladba The Trident is Burning se oproti zbytku desky liší v impulzu pro napsání. Píseň byla celá napsána 25. února 2022 tehdy v reakci na nový válečný konflikt v Evropě a šok z něj. Je tristní, že společnost a lidstvo jako takové se nepoučilo z historie a neštítí se vytvářet zvěrstva, podílet se na válkách a rozšiřovat deziluzi a beznaděj mezi lidmi namísto budování lepší společnosti a prostředí, ve kterém všichni žijeme.“

„Říkám si, kam se poděl rozum, kam se ztratilo porozumění, konstruktivní diskuze? Každý bezhlavě věří lecčemu, čím je masírován z médií, sociálních sítí. Někteří bezhlavě bojují za nesmysly a věří polopravdám či úplným blbostem a ženou se do „masomlejnku“ ať fyzicky či dalším rozséváním hněvu a rozkolů napříč společností. To se, bohužel, děje v celosvětovém měřítku. Přál bych si, aby svět byl lepším místem a lidi byli schopni konečně udělat krok vpřed,“ dodává.