ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 5705 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

VIDEO: Iné Kafe má nový singl Ruleta

0 jsk 5.5.2020

Pár dnů poté, co bratislavská poppunková kapela Iné Kafe vydala v reedici album Je tu niekto?, přichází po dvou letech s novou skladbou Ruleta. Písnička vznikla loni. „Zatímco předešlá Sínus dopadu byla měkká skladba, tentokrát jde o rockovku. Na koncertech v lednu jsme ji odprezentovali v symfonické verzi. Skladba je věnována fanouškům za to, že jsou letos s námi čtvrtstoletí,“ vysvětluje zpěvák a kytarista Vratko Rohoň.

Je autorem hudby i textu. „Svět se nějak urval ze zaběhnutých standardů. Všichni spěchají nabývat majetky, přičemž jim unikají reálné věci, které si za peníze nekoupí. Tak nějak hrajeme se svými životy ruletu. Současná situace kolem koronaviru v podstatě té skladbě nahrává, lidé si dnes uvědomují, že se dá žít i bez honiček. Více se věnují rodinám nebo sobě. Otázka zní, zda by se tak chovali i v situaci bez korony,“ dodává lídr.

Kapela natočila nový singl v aktuální sestavě zpěvák a kytarista Vratko Rohoň, bubeník Dodo Praženec a baskytarista Vlado Bis. K novince vznikl i speciální lyric klip. „Chtěli jsme točit živý klip, ale v této době se to nedá. V rouškách by to vypadalo dost divně. Tak jsme udělali lyrics only video, což znamená, že běží hudba a do toho text,“ dodal Rohoň.

Oslavy pětadvacátého výročí proběhnou na Ine Kafe 25 Rock Tour, které odstartuje 14. ledna 2021 v Praze. Dalšími zastávkami budou Zlín (15. 1.), Zvolen (16. 1.), Brno (21. 1.), Košice (22. 1.), Žilina (23. 1.), Ostrava (28. 1.), Trenčín (29. 1.) a Bratislava (30.1.).

Tagy: ,