ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 6105 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

VIDEO: Hex natočil píseň k televiznímu seriálu

0 jsk 26.2.2018

Slovenská skupina Hex vytvořila titulní píseň k seriálu Oteckovia, který odvysílá Markíza. Skladba se stejnojmenným názvem je dílem dvojice Peter Dudák a Martin Žúži. K nové písni natočili členové formace klip přímo v televizních studiích.

„Píseň Dievčatá je zahajovací na našem loňském albu Tebe. Když nás Markíza oslovila, jestli bychom nechtěli udělat píseň k seriálu Oteckovia, hned mě napadlo, že by se hodila právě skladba Dievčatá s tou odlehčenou náladou, kterou v sobě má. Fefe Žúži napsal zcela nový text s názvem Oteckovia,“ objasnil postup zpěvák a autor hudby Peter Dudo Dudák.

„Musím přiznat, že jsem se docela trápil, ale se scénáristkou Katkou Mikulíková jsme se nakonec pochopili. Problém byl například v tom, že seriálová znělka nepoužívá původní téma refrénu, ale jinou část písničky. Tato část původně nebyla obsahově nejdůležitější, ve znělce to však bylo naopak. Byl tedy trochu oříšek dokončit text tak, aby byl i v celé verzi významově srozumitelný. Snad se to podařilo,“ upřesňuje textař a kytarista Martin Fefe Žúži.

Hex – Oteckovia

Tagy: , ,