ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 13541 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

VIDEO: Grateful Dead oslavili padesátileté výročí

0 jsk 8.7.2015

Legendární americká kapela Grateful Dead oslavila 50. výročí svého založení. Odehrála od 3. do 5. července poslední tři koncerty v rámci série Fare Thee Well na stadionu Soldier Field v Chicagu, kde 9. července 1995 s formací naposledy vystoupil již zesnulý zpěvák a kytarista Jerry Garcia. Na každý koncert přišlo asi sedmdesát tisíc lidí. Muzikanti se předtím představili i 27. a 28. června v kalifornském městě Santa Clara.

Na pódiích se ukázali zakládající členové kapely Bob Weir (kytara, zpěv), Phil Lesh (baskytara) i Bill Kreutzmann (bicí), a také bubeník Mickey Hart, který se ke skupině přidal v roce 1967. Ke zmiňovaným se připojili i Trey Anastasio (kytara), Bruce Hornsby a Jeff Chimenti (oba klávesy).

V publiku se během akcí objevili mimo jiné Woody Harrelson, Lee Ranaldo, Jenny Lewis, Katy Perry nebo John Mayer. Na poslední koncerty kapely zareagoval i americký prezident Barack Obama. „Grateful Dead mají padesát  let. Je to kapela, která ztělesňuje kreativitu, nadšení a schopnost sjednotit lidi, díky čemuž je americká hudba taková úžasná,“ sdělil v oficiálním prohlášení.

Grateful Dead vznikly v roce 1965 v Kalifornii.

Grateful Dead na koncertě v Chicagu: