ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 29180 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

VIDEO: Film o psu Gumpovi má první ukázku

0 jsk 30.9.2020

Letos v létě natočil režisér F. A. Brabec film o toulavém psu Gumpovi, jehož scénář vznikl na základě knižní předlohy Filipa Rožka. Kniha se během jednoho roku stala nejprodávanější knihou v zemi, na kontě má více než 120 tisíc prodaných výtisků a získala ocenění čtenářů Magnesia Litera.

Autor knihy Filip Rožek v roce 2016 spoluzaložil organizaci Se psem mě baví svět, která pomáhá týraným a opuštěným psům najít štěstí na Zemi. Projekt Gump vznikl na základě příběhů psů z této organizace. Nyní tvůrci představují první ukázku.

„Natočili jsme toho mnohem víc, než jsme chtěli, protože to všichni hráli v té nejryzejší podobě. Mám z toho úžasný pocit,“ popsal práci na snímku režisér. V hlavních rolích se objeví Bolek Polívka, Eva Holubová, Ivana Chýlková, Karel Roden, Richard Krajčo nebo Jana Plodková.

„Ve střižně jsem objevil mnoho nových tváří pejsků, mnoho nových pohledů, protože díky digitalizaci snímání máme možnost zapnout kameru a natáčet třeba půl hodiny. Vynikající střihač Alois Fišárek je navíc trpělivý, takže můžeme hledat a hledat a z natočeného materiálu vybírat opravdu perly,“ dodal F. A. Brabec, který je otcem myšlenky převést úspěšnou knihu o psovi Gumpovi do filmové podoby.

Premiéra v českých kinech je naplánována na 3. prosince 2020. Distributorem je společnost Bioscop.

Čtěte také: Skončilo natáčení filmu o psu Gumpovi