ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 15040 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

VIDEO: Ewa Farna a Vojtěch Dyk nazpívali písničku Kočky

0 jsk 18.9.2020

Ewa Farna a Vojtěch Dyk se spojili, aby nazpívali píseň Zuzany Navarové a skupiny Nerez s názvem Kočky v novém svěžím aranžmá Petra Kovaříka. Píseň je součástí projektu Folk Swings, který propojuje osobnosti převážně české folkové scény. Skladba vznikla pod taktovkou producenta desky a šéfa kapely B-Side Band Josefa Buchty.

Na desce Folk Swings se objeví ve swingových úpravách jak autorské skladby jednotlivých hostů, tak skladby již zesnulých autorů, které nazpívali Ewa Farna, Vojtěch Dyk, Petr Rybíz Toman nebo Jiří Kalousek. V rámci projektu se uskuteční dva brněnské koncerty – 1. a 2. prosince v Sono centru.

Spojení Ewy Farne a kapely B-Side Band se ukázalo jako geniální nejen pro ucho, ale i oko fanouška. Skvělá energie a nálada zanechává stopy v celé skladbě, což potvrzuje Ewa Farna slovy o spolupráci s Vojtěchem Dykem a celou kapelou. „Vojta je neskutečný zpěvák, ovládá svůj hlas neuvěřitelným způsobem. A tak, když jsem dostala nabídku od B-Side Bandu si zazpívat s tolika hudebníky a Vojtou k tomu, byla jsem poctěna,“ komentuje zpěvačka.

„Udělat cover verzi jakékoliv písně Zuzany Navarové je, dalo by se říci, odvážnej kousek. Ale když už jsme se do toho pustili, jsem fakt rád, že to bylo právě s Ewou. Není v Čechách mnoho zpěvaček, které by ctily ducha té písně a zároveň ji přidaly ještě něco ‘jen svého‘, ze sebe tryskajícího… já jen můžu poděkovat za tohle setkání s Ewou, Zuzanou, Vítem a vlastně celým Nerezem, který tak obdivuju,” říká Dyk.