ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 15031 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

VIDEO: Evelynne ohlašují návrat singlem Purple Haze

0 jsk 22.2.2021

Pražská kapela Evelynne se po šestileté pauze vrací na scénu singlem a videoklipem Purple Haze. Evelynne zaujali roku 2012 debutem Anonymity, během dvou let vystoupili na předních českých festivalech, odehráli sólové a support koncerty doma a v zahraničí, vydali i druhou desku Identity pod producentskou taktovkou Borise Carloffa. V listopadu 2014 se pětice rozloučila s fanoušky, jednotliví členové odjeli nabírat zkušenosti do Austrálie, Kanady a Anglie.

Po několika letech se však znovu sešli ve zkušebně. „Za tu dobu každý z nás ušel dlouhou cestu, a to jak v osobní, tak hudební rovině. Hraní nám moc chybělo. Před dvěma lety jsme se sešli plní nápadů a chuti tvořit nové věci,“ říká baskytarista Milan.

Evelynne nabrala nový směr, klade důraz na kytary kořeněné sedmdesátkovým a osmdesátkovým synth popem a indie rockem. Kapela zpracovala aktuálně desítku nových Písní, ke spolupráci přizvala producenta Lukáše Chromka (Airfare, Ewa Farna), hned tři singly s videoklipy vydá už letos. Že je na co se těšit stvrzuje první počin Purple Haze.

„Věříme, že si naši fanoušci nový zvuk oblíbí. Stylově jsme se vždy vyvíjeli, jak tomu asi má být. Tentokrát jsme upustili od screamů, trochu to vyklidnili a nahodili osmdesátkovej vibe, což nás aktuálně strašně baví,“ dodává frontman Roman.

Tagy: ,