ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 19168 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

VIDEO: Evah, nové jméno na scéně indie popu

0 jsk 6.10.2022

Evah, vlastním jménem Eva Hrabalová, je mladá indie-popová zpěvačka, kytaristka a skladatelka. Její autorské písničky jsou charakteristické poetickými plochami i melodickou hravostí podpořenou elektronickými beaty a současnou produkcí. O finální zvuk aktuálního singlu Keep Walking se postaral pianista a producent Michal Šupák. Singl vychází na domácím labelu Tranzistor jako předzvěst chystaného EP.

Za vznikem videoklipu stojí duo filmařek Markéta Polášková a Magdaléna Fukanová, které vystupují pod názvem Czech Vibes, ve spolupráci s Annou Hrabalovou. Na dodatečných úpravách se podílel Antonín Hrabal známý ze spolupráce například s Lake Malawi.

„Písnička je o procesu vyrovnání se s chybami, které měly za následek velké životní změny. Něco skončilo a přede mnou je neznámo, nejistota, naprostá džungle, kterou ale budu muset projít, pokud chci dál pokračovat v cestě. Je také o naději, že tohle období temna jednou skončí. Před úsvitem bývá největší tma,“ říká o skladbě s novou nadějí autorka.

Podzimní turné Evah má pět zastávek. 5. října Brno, 15. Měnín, 16. Jihlava, 17. Praha a 3. listopadu Ostrava. Doprovodí ji bubenice Dominika Srostlíková, Jan Srostlík na basu, Tomáš Rulíšek na synthy a kytary a vokalistka Kristýna Stratilová.

(foto: Eliška Šlahařová)

Tagy: ,