ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 13852 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

VIDEO: Eurovision Song Contest vyhrál Nizozemec Duncan Laurence

0 jsk 20.5.2019

Vítězem mezinárodní písničkové soutěže Eurovision Song Contest 2019 se stal Duncan Laurence z Nizozemska. Pětadvacetiletý zpěvák se umístil na prvním místě se skladbou Arcade, za kterou získal 492 hlasů. Laurence je pátým vítězem Eurovize z Nizozemska, přičemž cena do země putovala naposledy v roce 1975.

Na druhém místě skončil Mahmood z Itálie se 465 hlasy, které mu vynesla skladba Soldi. Třetí se umístil Sergej Lazarev z Ruska se skladbou Scream. Ta mu dala 369 hlasů. Česká skupina Lake Malawi skončila jedenáctá.

Akce se konala v izraelském Tel Avivu a představila se během ní loňská vítězka Netta či vítězové z předešlých ročníků soutěže. Před oznámením výsledků vystoupila i americká zpěvačka Madonna, který předvedla svůj hit Like A Prayer i novou skladbu Future, během níž hostoval i rapper Quavo.

Interpretka do svého vystoupení zařadila tanečníky, kteří měli na svých kostýmech vlajky Izraele a Palestiny. To jí však organizátoři nepovolili. „Eurovision Song Contest je nepolitické akci a Madonnu jsme s tím srozuměli,“ vyjádřili se zástupci Eurovize.

Duncan Laurence – Arcade