ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 5084 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

VIDEO: Ed Sheeran vydal singl, předzvěst nové desky

0 jsk 28.3.2023

Nová skladba britského písničkáře Eda Sheerana nazvaná Eyes Closed je předzvěstí desky Subtract, která vyjde 5. května a kterou zpěvák završí sérii tzv. matematických alb.

Sheeran písničku Eyes Closed napsal už před několika lety, jejím tématem byl rozchod. Po loňských událostech a smrti blízkého přítele pro něj ale text skladby dostal úplně nový význam, a tak se k písni vrátil a přepracoval ji.

„Eyes Closed je o tom, že někoho ztratíte,“ říká. „Pokaždé, kdy jdete ven, čekáte, že na něj narazíte. Všechno vám ho připomíná včetně věcí, které jste spolu dělali. Někdy se pak musíte oprostit od reality, abyste utlumili bolest ze ztráty.“

Zároveň se singlem vydal Sheeran i videoklip, v němž ho pronásleduje modré monstrum. „Když jsem přemýšlel o konceptu hudebního videa, našel jsem inspiraci ve filmu Harvey,“ prozrazuje Sheeran.

„Jeho hlavní hrdina má imaginárního přítele, kterým je obří králík a kterého nikdo jiný nevidí. Existuje také kniha, kterou čtu svým dcerám, kde je smutek zastoupen imaginárním stvořením. Smutek je často něco, co vás provází, pohltí místnosti, ve kterých se nacházíte. Můžete ho cítit a vidět jen vy, nikdo jiný kolem vás to nedokáže. A tak jsem se rozhodl vytvořit vlastní velké modré monstrum. Jak písnička plyne a video pokračuje, je monstrum stále větší a větší, až zabírá celé místnosti a je to jediné, co vidím. Stejně jako smutek.“

Tagy: ,