ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 23585 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

VIDEO: Dubioza Kolektiv přijíždí s novým albem

0 jsk 4.2.2020

Dubioza Kolektiv z Bosny a Hercegoviny vydal 28. ledna 2020 své deváté studiové album pod názvem #fakenews. Se směsicí spravedlivého vzteku a lásky k životu a lidstvu, jak kapela své album vykresluje, se představí 5. a 6. února v Praze, 7. února v Brně a v létě na festivalu Colours of Ostrava konaném od 15. do 18. července 2020.

Hlavní inspirací Dubiozy Kolektivu pro nové album byl rozmach takzvaných fake news po celém světě. „V době falešných zpráv, clickbaitové žurnalistiky, propagandy a dezinformací je obtížné rozlišit pravdu od lží. To je důvod, proč se naše písničky snaží odhalit a zesměšňovat falešné zprávy,” konstatuje kapela. Na albu se podíleli například Manu Chao, mexická kapela Los de Abajo a další.

Dubioza Kolektiv, to je drtivý mix hip hopu, trip hopu, reggae, ska, hard coru a bosenských balad. Na milostné písně nemají talent, zato s politicky nekorektními fraškami rozdávají rány na potkání. Koncentrát naštvanosti, agresivního zvuku a třaskavých témat se u Dubiozy Kolektivu přitom ocitá v úlevné rovnováze s pichlavou ironií a humorem.

Dubioza Kolektiv a Robby Megabyte – Take My Job Away