ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 5705 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

VIDEO: Doga natáčela nový klip na Route 66

0 jsk 11.5.2022

Domácí hardrocková kapela Doga vydala svůj nejnovější klip natočený v USA, a hlavně na legendární „matce všech silnic“ Route 66. Kapela na motorkách a také ve stylovém cadillaku projela část Nevady, Arizony, Kalifornie a několik záběrů pořídila také v Las Vegas. Během cest zavítal natáčecí tým do měst Kingmanu a Oatmanu. Klip vznikl ke skladbě Route 66, kterou najdou fanoušci na aktuálním albu Respekt.

Doga strávila v USA posledních deset dubnových dnů. Do Ameriky se vypravila v týmu dvaceti lidí. Valnou část tvořili spřátelení motorkáři, kteří společně s kapelníkem Izzim a baskytaristou Pepsim projeli Route 66. Bubeník Mrňus a kytarista Lumos strávili natáčení v pravém americkém cadillaku, který si kapela zapůjčila přímo v Las Vegas. Vedle motorkářské pohody na Route 66 se Doga snažila do klipu zachytit atmosféru ikonických míst městečka Oatman a Kingman.

„Tohle jsou místa, která v klipu nemohla chybět. Je to kult, který nemůže vynechat kdokoli, kdo projíždí Route 66. Oatman je městečko jak z filmu. To nejde nijak napodobit, tady je ta pravá stará Amerika. Kvůli natáčení jsme tudy projeli dvakrát. Kameraman se do toho místa doslova zamiloval. Nevynechal ani záběr s oslem, protože ti jsou tam všude. Sice volně žijí v horách, ale zvykli si na turisty a chodí loudit přímo do městečka. V klipu se objeví i americká blondýna Kaitlyn, která v Oatmanu prodává trička a další suvenýry,“ doplňuje Izzi.

Scény s pumpařem vznikly na bývalé benzince Cool Spring station. Na ní se kdysi natáčela hollywoodská scéna pro film Univerzální voják. Dnes tohle místo funguje hlavně jako zastávka s občerstvením a suvenýry z Route 66.

Hned v úvodu klipu je naopak záběr na další „baštu“ Route 66 a sice starou pumpu Hackberry general store. Záběry, ve kterých Izzi zpívá a hraje na kytaru, se pak natáčely v přímé blízkosti státního přírodního parku Valley of fire. Kvůli zranění bubeníka Mrňuse, který skončil na pár hodin v nemocnici v Las Vegas, musela kapela částečně pozměnit scénář. „Bohužel to odneslo koleno a já se nemohl postavit. Blbá náhoda. Klip měl původně skončit tak, že se všichni sejdeme na jednom místě. Jak nás s Lumírem týpek vyhodí z auta a nabere holky, tak nás pak měli naložit motorkáři. Jenže já jsem byl poslední tři nepoužitelný a v klipu tak na motorce odjede jen Lumír. Mě tam nechali napospas a v záběrech s cedulí mě alternuje kostlivec. Tohle vymyslel autor klipu David Havlena, který ve volných chvílích objížděl v Las Vegas obchody s filmovými suvenýry a na jednoho kostlivce narazil. Vtipné bylo, že jsme ho na cestu do Čech museli částečně rozebrat a po částech dát do několika kufrů. Zvláštní pocit, když s tím pak procházíte letištní kontrolou,“ dodává s úsměvem Mrňus.

Tagy: