ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 6389 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

VIDEO: Disturbed zveřejnili singl a datum vydání alba

0 jsk 29.6.2015

Americká rocková formace Disturbed se po čtyřleté pauze vrátí s novým albem. Deska se bude jmenovat Immortalized a vyjde 21. srpna. Kvarteto z Chicaga zároveň zveřejnilo pilotní singl k ní a videoklip. Skladba The Vengeful One je dostupná na všech digitálních platformách, animovaný videoklip vytvořil režisér Phil Mucci.

Disturbed patří k zásadním rockovým kapelám posledních několika. Fungují už od roku 1996, kdy se k původní sestavě připojil zpěvák David Draiman. Čtyři z pěti alb, která doposud vydali, stanula na vrcholku americké prodejní hitparády. Kapela za ně získala řadu cen a byla rovněž nominována na Grammy.

V říjnu 2011 Disturbed ukončili činnost a jednotliví členové se věnovali vlastním projektům. „Chtěli jsme skončit na vrcholu, a to jsme v roce 2011 také byli,“ vysvětluje zpěvák David Draiman. „Slíbili jsme si, že o návratu budeme uvažovat jen, budeme-li se cítit silnější.“

Letos v lednu se hudebníci sešli, a aniž by cokoli prozradili, ať už přátelům či vydavatelské firmě, začali připravovat materiál pro nové album. Produkce se ujal zkušený producent Kevin Churko (Ozzy Osbourne, Five Finger Death Punch) a kapela se s ním na desce prý vrací k old school zvuku.

„Snad si naši fanoušci řeknou, že čekání na nové věci se vyplatilo,“ doufá kytarista Dan Donegan.

Disturbed – The Vengeful One na YouTube:

Tagy: ,