ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 12660 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

VIDEO: David Koller má klip v duchu Formanových filmů 

0 jsk 25.6.2024

Jen několik týdnů poté, co David Koller získal jako Sólový interpret cenu Anděl za album LP XXIII, vydává novou písničku Stejný. Spolupracoval na ní vedle své kapely s řadou mladých interpretů. Za hudbou a textem stojí skladatel Jan Vávra a zpěvák Marcell, pod produkcí je podepsaný Lukáš Chromek a mix udělal Filip Vlček.

Skladbu Stejný doprovází videoklip ve stylu ranných Formanových filmů od režiséra a kameramana Marka Blisse ACS.

„Písnička, kterou mi kluci přinesli, mě od začátku bavila. Nebudu říkat, o čem je. Bylo by fajn, kdyby si to každý našel sám. Já mám skoro pokaždé jinou náladu, pocity, když ji hraji nebo poslouchám. V tom je, myslím, její kouzlo,“ popisuje Koller.

Skladba, jež zaujme i aranží nebo syntetickými zvuky, se natáčela ve studiu Davida Kollera. Typický sound jednoho z nejpopulárnějších českých interpretů jí dala zpěvákova kapela. Za bicí se jako host posadil slovenský bubeník Martin Valihora.

Režisér Mark Bliss ACS pojal projekt jako dokumentární záznam jednoho dne, jedné nespecifikované zahradní slavnosti. „Ve stylu Formanových filmů, Černý Petr, Konkurz, nebo Špátových dokumentů jsme se snažili nasnímat nehrané momenty jakoby náhodně při zahradní slavnosti,“ popisuje a dodává, že autentický záznam nakonec vyjádřil to, co text písně samotné.

„Hlavním motivem klipu je, že to nejdůležitější v životě je mít kolem sebe lidi, které máte rádi a kteří mají rádi vás. Chtěl jsem zachytit i druhou stránku. Jing a Jang, samota versus přátele. Sdílení radosti versus tíha samoty,“ dodává.

S vydáním novinky David Koller vyráží na letní koncerty a zároveň oznamuje, že na konci roku s kapelou vyjede na svoje první vánoční turné. Fanoušci na něm dostanou dvouhodinový koncert plný největších hitů i novinek. V jeho rámci se David Koller s kapelou zastaví 4. prosince i ve Foru Karlín. Kromě toho dorazí také do Děčína, Uherského Hradiště, Opavy, Brna, Hradce Králové, Žamberka, Prahy, Českých Budějovic, Domažlic, Olomouce nebo Zlína.