ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 10398 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

VIDEO: Coldplay nahráli skladbu s kapelou BTS

0 jsk 29.9.2021

Britská skupina Coldplay zveřejnila společný singl s korejskými BTS. Skladba My Universe je poslední předzvěstí alba Music Of The Spheres, které vyjde 15. října.

Hudební svazek pop-rockových titánů s k-pop senzací pro teenagery patří k nejpřekvapivějším spojením. Poté, co obě skupiny před dvěma týdny spolupráci potvrdily, stal se ze skladby My Universe jeden z nejočekávanějších duetů historie. Snad všechny digitální platformy zaznamenaly rekordní zájem o předobjednávky, statisíce uživatelů si nahrávku dlouho před vydáním uložily do svých knihoven. Nápad natočit společnou píseň údajně vznikl poté, co se Chris Martin a BTS potkali v jedné z epizod YouTube Originals série Released. Stejně jako první singl Higher Power, z něhož se stal tuzemský rádiový hit léta 2021, novinku zvukově vycizeloval švédský producent Max Martin. Autorsky se na ní podílely obě skupiny, zpívaná je anglicky i korejsky.

Skalní fanoušky Coldplay a BTS jistě potěší i dokument Inside My Universe, který by měl být detailnějším vhledem a mapovat vzájemnou spolupráci. Zveřejněn bude během několika dnů stejně jako akustická verze písně, remix Supernova7 nebo oficiální videoklip. Zda jde o jedinou podobnou kolaboraci, která se na deváté studiovce Coldplay objeví, zatím není zřejmé.

Tagy: , ,