ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 5361 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

VIDEO: CANN vydal své první album

0 jsk 20.1.2021

Zpěvák CANN pochází z Hradce Králové a na hudební scéně je poměrně krátce. I přesto jeho tvorba stihla nasbírat více než 10 milionů zhlédnutí na YouTube. Nyní představuje své debutové album Nesplacený dluh a také nový videoklip Fire.

V červenci odstartoval CANN kampaň na Startovači, v rámci, které měli fanoušci možnost si předobjednat debutovou desku. Kampaň předčila všechna očekávání a vybralo se více než 150 tisíc korun.

„V létě jsem na vlastní žádost odešel z rádia, kde jsem pracoval sedm let. Rozhodl jsem se poprvé dělat muziku na plný úvazek. Trefil jsem chvíli, kdy se zrušily všechny festivaly a zavřely kluby. I proto vznikl nápad Startovače, kde si fanoušci mohli desku předobjednat. Původním cílem bylo vybrat 100 000 korun. Nakonec jsme měli týden před koncem splněno a vybralo se ještě o polovinu víc,” říká CANN.

Deska se natáčela v Rooftop studiu pod vedením Ondry Žatkuliaka. „Texty jsou z mého života. Na desce píšu o odchodu z rádia, komplexech z dětství, o rodině a dalších osobních tématech. Ondra mě zná a ví, jak to přenést do hudby,” říká CANN a dodává: „Nesplacený dluh obsahuje jedenáct skladeb a ke třem z nich už jsou videoklipy. Všech jedenáct skladeb na sebe navazuje, jsou jako výpověď, a proto bych si přál, aby je lidé poslouchali jako celek. Klipy ke skladbám Vzlítnout a Nemám co ztratit už vyšly před deskou. Klip Fire jsme vypustili s deskou a nese hlavní myšlenku celého projektu. Mluvím o tom, že cítím nesplacený dluh vůči svýmu mladšímu já. Proto se album jmenuje Nesplacený dluh.”