ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 29058 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

VIDEO: Brighter Days v klipu bojují s vnitřní temnotou

0 jsk 7.2.2023

Nový videoklip Feel Your Acts k písni z debutového alba Walk vydávají čeští Brighter Days. Vnímají ho jako filmově-hudební dialog s depresí a vlastním neklidem, jenž rámcuje snaha rozluštit, co stav způsobuje. Kapela mísí na corových základech prvky post-rocku, math-rocku, midwest ema a dalších stylů.

Videoklip písně Feel Your Acts je natočený skrze postupy volně inspirovanými režisérem Jonasem Mekasem. Přibližuje boje s vnitřní temnotou i pocit, že bude lépe. Pracuje s pozitivem a negativem, záměrem bylo ukázat subjektivní pohled na světlé situace v hlavě, jenž se během stavů sklíčenosti zcela převrátí. Každý záběr na světlo je v negativu, vždyť i v jasných chvílích se v určitém úhlu pohledu skrývá tma.

„Feel Your Acts má ve spojení s klipem vytvářet jistý rozhovor s depresí. Navazuje na titulní píseň alba Walk a exponuje tak hlavní myšlenku desky. Tím je vyhledání zdroje nepříjemných myšlenek, jejich analýza a následné odstranění. Každá skladba se tedy ptá na to, jestli právě daná věc negativně ovlivňuje myšlení a otázku zároveň dál rozvíjí. Na konci desky pak dochází k hudební i textové katarzi a myšlenka se uzavírá,“ přibližuje koncept alba i pozadí písně kapela.