ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 12240 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

VIDEO: Bratři Orffové mají videoremix skladby Tunel

0 Redakce 28.11.2013

Nový videoklip Bratří Orffů je vcelku zvláštní. Jedná se totiž o obrazový remix skladby Tunel z jejich nového alba Šero. Postaral se o něj Luboš Mikula aka Bullerbyne.

„Původně jsem chtěl udělat coververzi songu Tunel úplně elektronickou. Pak jsem si ale řekl, že by bylo škoda dát pryč kytary a většinu nástrojů nakonec použil. Doplnil jsem orchestrální zvuky, přidal těžké, studené monotónní bicí a v refrénu použil klavír, což mi trochu evokovalo Walking In My Shoes od Depeche Mode. Proto ten pingpongový míček uprostřed skladby. Ve videu jsem chtěl dát natvrdo něco se zimou, sněhem a vlaky. Objevil jsem krátký osmiminutový film Snow od Geoffreye Jonese z roku 1963, který ukazuje úsilí zaměstnanců British Railways při sněhové kalamitě, která tehdy postihla Velkou Británii,“ vysvětlil Bullerbyne.

Píseň Tunel byla původně složená na text z knihy Nebe pod Berlínem od Jaroslava Rudiše. „Spousta lidí může tunel vnímat jako sebevraždu a jediné východisko, ale jedná se pouze o takovou sebevraždu duševní. V tunelu jsou pořád místa a výklenky, kde se dá schovat,“ dodává kapelník Bratří Orffů Ivan Gajdoš.

Album Šero právě vyšlo u Quazi Delict Records zvukový rukopis Matouše Godíka, jakožto osmého člena kapely, nahrávce dodává nezaměnitelný charakter. Prostředky na vydání CD se kapele podařilo shromáždit i prostřednictvím portálu Hithit.cz během jednoho týdne a chystá jeho vydání také na vinylu. Jako hosté se na desku zapsali také Kittchen a zpěvačka Magdaléna Šalamounová ze skupiny Photolab.

Bratři Orffové – Tunel: