ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 18679 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

VIDEO: Blonde se dostali v británii do první desítky

0 Redakce 11.12.2014

Dvojice Blonde v minulém týdnu atakovala nejvyšší příčky britské singlové hitparády. Se skladbou I Loved You nakonec obsadila sedmé místo.

Blonde jsou součástí britské taneční scény. Spolu s Dukem Dumontem, Route 94, Gordon City nebo Shift K3y reprezentují novou vlnu ostrovní house music, která v posledních měsících oslovuje i mainstreamové publikum a z klubů se dostává také do komerčních hitparád. Sofistikovanější formu taneční hudby už objevují i tuzemští posluchači, kteří dosud dávali přednost hlavně EDM produkci.

Blonde tvoří producenti Adam Englefield a Jacob Manson, kteří se seznámili přes YouTube kanál Eton Messy specializující se na prezentaci elektronické hudby. V první společné nahrávce Talk To You, kterou vytvořili, aniž by se osobně potkali, samplovali Justina Biebera. Následovaly singly Foolish a Higher Ground, s nimiž Blonde bodovali hlavně na klubové úrovni, ale díky podpoře DJů z BBC Radio 1 pronikli i do rozhlasového éteru.

Oblíbila si je zejména internetová blogosféra, ve službě Hypem patří k nejvyhledávanějším, na serveru Soundcloud nasbírali několik milionů přehrání. Novinkou I Loved You s hostující Melissou Steel míří ještě výš. Video už má na YouTube přes milion zhlédnutí a aktuální pozice v britském hitparádě je předzvěstí dalšího úspěchu.

Blonde – I Loved You (feat. Melissa Steel)

Tagy: ,