ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 26322 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

VIDEO: Biffy Clyro s osobní zpovědí svého frontmana

0 Redakce 19.1.2017

Skotská skupina Biffy Clyro nedávno vydala singl Re-arrange. Jde o působivou baladu z loňského alba Ellipsis. Písničce se nečekaně skvěle daří nejen v digitálním světě.

Doménou skotských rockerů jsou řízné vypalovačky, tentokrát však uspěli s pomalou skladbou. Re-arrange rychle nabírá přehrání na Spotify, na populární streamovací službě si píseň pustí takřka 100 tisíc posluchačů denně, přičemž skupina atakuje dvoumilionovou hranici posluchačů měsíčně. Singlu se daří i v rádiích – v Itálii je momentálně na čtyřiatřicátém místě přehledu těch nejhranějších, v Německu a Švýcarsku útočí na první sedmdesátku.

Re-arrange je osobní zpovědí zpěváka Simona Neila. Jejím prostřednictvím děkuje své ženě Francesce, která ho provedla těžkým obdobím mezi posledními dvěma deskami. „Nemohlo to snad ani být horší,“ vzpomíná zpěvák. Během krátké chvíle ho navždy opustilo hned několik blízkých. „Na leukémii zemřel náš první tour manažer, odešel i autor obalů našich desek Storm a má babička. Na Štědrý den nakonec skonal náš kamarád.“

Navíc měl zdravotní a psychické problémy, chvilku to dokonce vypadalo, že se nedokáže vrátit na koncertní pódia. Že si přitom s manželkou museli prožít svoje, není pochyb.

Biffy Clyro – Re-arranged