ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 5614 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

VIDEO: Bert & Friends vydávají singl a chystají koncert ve Fóru Karlín

0 jsk 11.12.2023

Kapela Bert & Friends po třech letech vydává nový singl Night Rider. Novinku doplňuje netradičně animovaný videoklip a je prvním singlem z připravované desky, která vyjde na podzim. Rok 2024 bude pro Bert & Friends nabitý, k vydání nového alba kapela chystá 23. listopadu samostatný koncert v pražském Fóru Karlín.

Kapela je známá svou osobitou vizualitou, právě za videoklip si tak v roce 2021 odnesla Cenu Anděl. Nový klip je proto opět velmi unikátní. „Night Rider je emoce nočního jezdce. Původně jsem chtěl točit v Tokiu, ale nakonec jsme si to město vytvořili u kamarádů v kuchyni, a v mé kuchyni pak i Persii,“ popisuje frontman Albert Romanutti, který je tvůrcem klipu spolu s Adamem Kořínkem, Šimou Müllerovou a Terezou Balášovou.

Bert & Friends nevydávají nové písně úplně často, velkou událostí tedy bude na podzim příštího roku vydání nové desky, která bude po několika singlech a EP jejich prvním dlouhohrajícím albem „Celá deska bude jako ostrov, kdesi, kam člověk může jet na výlet, anebo tam zůstat, jako třeba já,“ říká Romanutti.