ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 7698 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

VIDEO: Bára Zemanová se chystá zpět na podium

0 jsk 21.2.2024

Zpěvačka Bára Zemanová vypouští po delší době nový singl, kterým předznamenává svůj návrat na pódia.

Plzeňská rockerka, kterou mohou pamětníci znát z účinkování v soutěži Česko hledá SuperStar, má na kontě dvě studiové desky, několik singlů a mnohaleté hostování po boku populární kutnohorské kapely Rybičky 48. Nyní se připomíná novým singlem Mayday. Píseň, která se tematicky točí kolem zakázané lásky, je předzvěstí nového startu kapely. Její atmosféru podtrhuje videoklip natočený v planetáriu.

„Baví mě dávat do písniček vlastní reálné pocity a příběhy, které se opravdu staly. Nepřemýšlíme teď s kluky o tom, kam zamíříme v budoucnu, ale necháváme ze sebe vyjít to, co nás momentálně baví,“ vysvětluje Zemanová.

Klip se natáčel ve 3D Planetáriu v Plzni, které patří ke komplexu Techmania science center. O scénář a vizuální stránku se postarali plzeňští kreativci Luboš Samek a Eva Volfová (Filma), písnička se natáčela ve studiu ILL Fish.

„Mayday je takový první výstřel. Po čase, který jsem strávila doma s dětmi, jsem našla opět múzu, vzali jsme ze šuplíku starší nápady a spontánně začalo vznikat něco nového. U Mayday jsem měla jasnou vizi, vždycky se mi líbil nápad natáčet v planetáriu a když jsme se spojili s Techmanií, začalo to všechno dávat smysl,“ říká Zemanová.

Ji a její kapelu letos čeká několik open air akcí, z nichž největší je festival Votvírák. Na podzim pak následuje menší klubové turné k novým singlům.

(foto: Dominik Erban)