ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 26825 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

VIDEO: Annabelle o zubním kartáčku jako symbolu začátku vztahu

0 jsk 3.5.2022

Zpěvačka Annabelle je čerstvou držitelkou Ceny Anděl za Objev roku a představuje svůj nový singl Toothbrush, který vznikal na mezinárodním songwriting campu ve spolupráci s norskou umělkyní Matildou Gressberg a producentem z Finska Leem Jupiterem.

„Toothbrush je o trust-issues, o takové té přehnané nedůvěře v někoho, do koho se zamilujeme. Přitom je na něm všechno správně, možná až příliš, a proto hledáme ten háček,“ přiblížila význam intimní balady zpěvačka, která v přímém přenosu Cen Anděl zazpívala visící hlavou dolů.

Netradiční název písně, který v překladu znamená zubní kartáček, má ve skutečnosti mnohem hlubší význam. Pro Annabelle totiž vyjadřuje symbolický začátek vztahu. „Když s někým začínáš vztah, doneseš si k němu kartáček a necháš ho tam. A když se rozejdete, tak ti potom jeho kartáček zbyde a ty ho jdeš hodit do koše,“ říká zpěvačka. „V refrénu zpívám, že to není tak, že bych nikdy nevěřila na navždy, ale až moc často jsem si odněkud odnášela kartáček. Track ale končí větou, že je někdo nový a jiný a k němu si přece jenom zase kartáček donesu.“

O produkci singlu se postaral Ondřej Fiedler a.k.a fiedlerski, se kterým zpěvačka už nějakou dobu tvoří pár. „Mám strašně ráda jeho přístup k muzice. Toothbrush byla pianová balada a on si s tím vyhrál, zachoval tam emoci a zároveň přidal něco osobitého,“ říká Annabelle. Mix má na svědomí Filip Vlček a master Nick Watson.

Začátky vztahu ale nejsou jediným tématem písně Toothbrush. Důležitým motivem je i nedůvěra mezi partnery. „Nesu si z předchozích vztahů hodně strachů, asi jako každý. Hrozně se to obtisklo i do mého současného vztahu. Pamatuju si, že jednou můj kluk vstal dřív než já, a když jsem se vzbudila do prázdný ložnice, tak se mi úplně sevřel žaludek jako kdyby mě opustil,“ vzpomíná na svou přehnanou reakci zpěvačka.

Totožnou scénou začíná i videoklip z režie Aleše Valtra, který se drží dějové linie textu. Fanoušci se tak mohou těšit na velmi originální snímek. Část klipu je dokonce natočená na jeden záběr. „Strašně jsem se na to těšila, protože to pro mě znamenalo z každého záběru letět za kamerou na další stanoviště, kde jsem měla být včas a v klidu, aby to vypadalo, že tam sedím celou dobu,“ říká s úsměvem čerstvá držitelka Ceny Anděl.

(foto: Antonín Zerzán)