ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 14356 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

VIDEO: Anna K. natočila klip v angličtině se členy Reef

0 jsk 29.8.2014

K překvapivému kroku se rozhodla zpěvačka Anna K. Natočila písničku v angličtině. Impulzem ke vzniku skladby Hold a Little Place bylo setkání Anny K. se členy britské kapely Reef, kteří s akustickým projektem StringerBessant hostovali na jejích unplugged koncertech. Během společného pobytu v Praze se zavřeli do studia a nahráli skladbu, jejíž hudbu složil Tomáš Vartecký a anglický text napsal Bradley Stratton.

O zpěv se Anna K. podělila s frontmanem Reef, Garym Stringerem, s basou a foukací harmonikou se přidal jeho spoluhráč Jack Bessant. Hudební produkce se ujal Steve Walsh.

„Když měli přijet Gary s Jackem do Prahy poprvé, měla jsem zrovna krásnou písničku, kterou mi napsal Tomáš Vartecký. Napadlo mě napsat Garymu, zda by ji se mnou nechtěl zkusit nazpívat. Okamžitě mi odepsal, že se mu líbí. Takže jsem začala řešit text, protože Gary samozřejmě nemůže zpívat česky a já se rozhodla zazpívat si podruhé v životě ve studiu anglicky,“ popisuje Anna K., která nakonec o text požádala kamaráda Brada Strattona z kapely Circus Praha.

Demáč z textem pak poslala do Anglie a už na druhý den měla písničku zpátky nazpívanou na iPhone od frontmana Reef. „Byl to úžasný pocit, slyšet hlas mého nejoblíbenějšího zpěváka, jak mi zpívá z mobilu. Snažila jsem se pak naučit jeho výslovnost, nechtěla jsem zpívat českou angličtinou,“ doplňuje zpěvačka.

„Po jejich příletu do Prahy jsme si všichni skladbu zahráli na hotelu, přišli jsme do studia a napoprvé ji s Garym nazpívali. Náš americký producent Steve Walsh řekl, že je to great a wonderfull, Gary dodal, že je moje angličtina fantastic, a šli jsme na pivo. Jsou to asi fakt gentlemani,“ dodává se smíchem zpěvačka.

Ke skladbě Hold a Little Place vznikl i videoklip, který je sestřihem z natáčení v pražském studiu Faust a z volného dne, který Anna K. strávila s britskými muzikanty v Praze. Autorem klipu je Martin Linhart.

Dnes odehraje Anna K. svůj poslední celovečerní akustický koncert v krásném prostředí zámecké zahrady na zámku Chyše.

Anna K., Reef – Hold A Little Place:

Tagy: , ,