ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 10867 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

VIDEO: Amerikánka má singl i s klipem

0 jsk 6.1.2022

Amy’s Prayer je singlem Divadla ve filmu: Amerikánka Viktora Tauše. Autorem a interpretem písně je Petr Ostrouchov, který v divadelním představení Amerikánka účinkuje po boku Terezy Ramba a Elišky Křenkové. Ostrouchova a Tauše spojuje dlouhodobá spolupráce na oceňovaných filmových a seriálových projektech, např.: Klauni, Rudý kapitán, Zahradnictví, Zrádci, Vodník, Modré stíny.

Petr Ostrouchov říká: „S Viktorem jsem zažil už hodně dobrodružství a Amerikánka patří na vrchol toho všeho. Hráli jsme ji v době divadelních zákazů v mnoha verzích, na mnoha místech – v kleci pro hyeny, na poušti, v opuštěném sanatoriu, na letišti. A ze všech těchto verzí Viktor s Aloisem Fišárkem sestříhali fantastický divadelní film. Amy’s Prayer je píseň, která je součástí představení už od počátku a klip jsme s Viktorem plánovali už dlouho. Je logické, že vznikl právě teď, u příležitosti Divadla ve filmu.“

Píseň Amy’s  Prayer, jejíž text vychází z divadelní modlitby hlavní postavy Amerikánky, nahrál Ostrouchov se svou skupinou Blue Shadows, jejíž vznik je rovněž spojen s Viktorem Taušem. Vznikla při natáčení hudby k jeho minisérii Modré stíny. Ostrouchov s touto sestavou hudebníků natočil obě poslední alba Vladimíra Mišíka.

 

(foto: Tomki Němec)