ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 6597 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

VIDEO: Adam Mišík se při spolupráci s Benem Crisatovaem vrátil k rocku

0 jsk 17.1.2023

Minulý rok byl pro herce a zpěváka Adama Mišíka důležitý. Pod režisérskou taktovkou Adama Sedláka se stal hlavní hvězdou experimentálního a kritiky oceňovaného filmu Banger., ke kterému nahrál titulní píseň Prach ve spolupráci se Sergeiem Barracudou. Přislíbil i spolupráce s výraznými jmény české scény.

To potvrzuje hned prvním letošním singlem Zapomenout s Benem Cristovaem, ve kterém se můžeme těšit na chytlavý refrén a kytarovější zvuk. Živě se na Adama Mišíka spolu s Benem Cristovao a dalšími hosty můžeme těšit 26. dubna v brněnském Metro Music Bar a 27. dubna v pražském Lucerna Music Baru.

Pro Adama Mišíka je to třetí spolupráce s Benem Cristovaem. V rámci projektu Hills 97 spolu vytvořili skladbu Máma říkala, jejímž důležitým článkem byl také mladý producent Enthic, který má na svědomí i nejnovější singl Zapomenout.

„Singl vznikl spontánně, když jednoho večera Ben dorazil do studia. Tak ho bavilo, co jsme měli s Enthicem rozdělané, že do patnácti minut měl hotovou svou sloku,“ říká Mišík o vzniku písně. „Zapomenout je jeden z nejlepších refrénů, které Adam napsal. Mám radost, že děláme na další věci. Adam je super člověk a vždycky ho rád podpořím,“ doplňuje Cristovao.

Osvědčená sestava se tak nadále drží hitových refrénů, tentokrát ale chtěl Adam zabrousit do trochu tvrdších aranží. „Zapomenout je tak trochu návratem k mým rockovým kořenům. Snažil jsem se ho zazpívat v jiné poloze, než jsou fanoušci zvyklí. I když je trochu temnější, má v sobě sílu a naději. Tu myslím všichni potřebujeme,“ tvrdí.

Chytlavý track se dočkal i vizuálu, o který se postaral Ondřej Silný, jehož seznam spoluprací čítá výrazná jména současné rap scény jako Calin nebo Stein27.

(foto: Lukáš Matoušek)