ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 15834 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Vesper chrlí další pecky a dělá vlny

0 jsk 17.8.2023

Kutnohorská hard-popová kapela Vesper více než rok pracovala na svém sedmém řadovém albu. K patnáctiletému výročí existence, jež oslavila v loňském roce, se rozhodla nadělit dárek nejen sobě, ale především věrné fanouškovské komunitě.

Album Nová vlna se starým obsahem vyjde 21. srpna 2023 a je pojaté velmi netradičně.

Od června roku 2022 Vesper pod producentským vedením Ondry Škocha tvrdě makali na nahrávání nových verzí svých songů z let minulých. „Když jsme koncept alba představili Petru Korálovi, jehož si vážíme jako sofistikovaného hudebního kritika, řekl nám, že je to taková bestofka naruby,“ směje se kapelník Milan Jahodář.

Faktem je, že z jedenácti oficiálně uvedených skladeb je jen jedna zcela nová. Všechny ostatní jsou zásadně po novu producentsky uchopené písně z let minulých.

„S Ondrou Škochem se nám výborně spolupracovalo už na naší minulé desce, která nesla název VI. A tak nebylo jiné volby, než se pokusit s jeho pomocí vytěžit maximum i ze skladeb, kterým se v minulosti z naší strany nedostalo náležité péče,“ glosuje klávesista, zpěvák a autor několika vesperáckých hitů Pavel Ladra.

Tagy: