ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 17410 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Vesna se stala tváří kampaně EQUAL od Spotify

0 jsk 24.10.2023

Finalistky letošního ročníku Eurovize se staly ambasadorkami celosvětové iniciativy EQUAL od platformy Spotify. 4. října byl jejich nejnovější singl Wolfrunners přidán do Spotify Playlistu EQUAL CZ/SK a ve středu 18. října se jejich fotografie objevila na velké reklamní obrazovce nad nejrušnější křižovatkou slavného Times Square v New Yorku.

Kampaň EQUAL už třetím rokem představuje závazek Spotify pomáhat, reprezentovat a zviditelňovat ženy v hudebním průmyslu. Vesna jako ryze ženská kapela navazuje na úspěšné české zpěvačky.

„Je nám ctí, že jsme první česko-slovenská kapela, která se stala ambasadorkou kampaně EQUAL od Spotify. Vždycky jsme si přály, abychom mohly ve světě prezentovat naše slovanské kořeny. Po úspěchu na Eurovizi je to další krok k tomu, abychom byly ve světě vidět, nejen jako kapela, ale taky jako ženy, jako tvůrkyně. V hudební branži je zoufale málo muzikantek, producentek, zvukařek… a i ve světovém měřítkou jsou ženské kapely spíše raritou. Rozhodně v tomhle ten poměr není EQUAL. Jsme rády, že Spotify pomáhá ženské tvůrkyně zviditelnit, a my tak společně s dalšími ženami můžeme inspirovat další generaci, aby jednoho dne žádná EQUAL kampaň nebyla potřeba,“ komentuje úspěch za celou kapelu Vesna její zakladatelka a zpěvačka Patricie Kaňok Fuxová.

Tagy: , ,