ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 18747 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Velvet Revolver představí nového zpěváka

0 Redakce 17.2.2009

Velvet Revolver prozradí do několika týdnů identitu svého nového vokalisty, oznámil baskytarista skupiny Duff McKagan.

Výběr jsme zužili na několik hochů,“ oznámil muzikant v rozhovoru pro Rolling Stone. „Je to už znatelně menší počet oproti čtyřem stovkám lidí, kteří se na tento post hlásili,” přibližuje okolnosti „výběrového řízení“ Duff a vzápětí fanoušky varuje: „Nečekejte, že by to byla další superhvězda jako Scott Weiland. Není jako Chris Cornell nebo někdo z těch chlápků. Chceme někoho, s kým si sedneme. Nestačí, aby byl jen dobrý. Musí být výjimečný, v opačném případě do ničeho nejdeme.

Hledání nového frontmana skupiny, která vydala dvě řadové desky se Scottem Weilandem, Contraband a Libertad, vskutku začíná získávat statut historické události. Velvet Revolver totiž usilovně shánějí náhradu za Weilanda, který se vrátil k obnoveným Stone Temple Pilotes, již od dubna loňského roku. „Myslel jsem si, že to půjde hodně snadno,“ komentoval celý proces McKagan. „Poté, co Scott odešel, jsme si řekli: ,OK, do několika týdnů si najdeme někoho nového. Nebude to těžké.´ Pak jsme si začali přehrávat všechny ty vokalisty a říkali jsme si: Tak tento je opravdu dobrej. Tam ten je úžasnej. Počkej! Co tam ten? A najednou jsme z toho byli zmateni a rozpačití.

Poté co spustili web, prostřednictvím kterého se uchazeči mohli přihlásit do konkurzu a uploadovat na něm své nahrávky a videoklipy, Slash a spol., kteří se dostali do konfliktu s Weilandem kvůli „jeho chování a osobním problémům“, ohlásili, že při hledání jeho nástupce nepůjdou cestou reality formátu – jak právě INXS našli náhradu za Michaela Hutchense. Muzikanti prozradili, že je kontaktoval producent Survivor a Rock Star (show, jejíž prostřednictvím INXS objevili J.D. Fortune – pozn.aut) Mark Burnett, ale že jim se tento postup nezamlouval. V srpnu loňského roku McKagan pak popřel fámy o tom, že by skupina přitáhla do svých řad vokalistu Spacehog Roystona Langdona. Samozřejmě mluvilo se opět o Sebastianovi Bachovi (ex-Skid Row), který byl žhavým kandidátem v době, kdy skupina teprve vznikala. Nyní se však skutečně zdá, že by se mohlo jednat spíše o neznámé jméno. Fakt, že Velvet Revolver v mezičase nepřestali nahrávat své nápady na další album, nasvědčuje tomu, že se trojice v dohledné době už bude muset definitivně rozhodnout, bude-li chtít do roka vydat další desku.    

ZJ