ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 9576 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Velký knižní čtvrtek přinese tucet novinek

0 jsk 30.9.2014

Velký knižní čtvrtek se letos odehraje již pošesté. Opět dostane na knihkupecké pulty dvanáctka knih, které by neměly čtenářům uniknout.

Na co se také čtenáři těší, dle jejich ohlasů z minulých let, jsou doprovodné akce, které v rámci Velkého knižního čtvrtku probíhají. Osvědčilo se spojení s Městskou knihovnou v Praze a tak se tam opět odehraje setkání autorů a jejich čtenářů v netradiční a neformální podobě a to za normálního provozu knihovny.

Autoři představí své novinky, proběhnou autorská čtení a autogramiády. Celým programem bude provázet Petr Vizina, jenž bude zpovídat Andreu Sedláčkovou, Veroniku Šichtařovou a Vladimíra Pikoru, Josefa Formánka, Jiřího Hájíčka nebo Martina Sodomku.

„Novinkou bude i malá expanze mimo Prahu. Letos jsme se rozhodli setkání s autory uskutečnit i v Brně a to přesně 23. října v prostorách knihkupectví Dobrovský na Joštově ulici. Rádi bychom se takto v budoucnu rozšířili i do dalších měst,“ říká zástupce Kosmasu Ctirad Fuchs.

Letos se navíc pořadatelům spolu s nakladateli podařilo zajistit i dva ze zahraničních autorů, kteří v rámci Velkého knižního čtvrtku navštíví Prahu. A to Samuela Shema, který představí svou novinku Duch místa, a spisovatelku a novinářku Annick Cojean, jež by měla přijet představit svou knihu Kořístí v Kaddáfího harému začátkem listopadu.

Seznam titulů:
Jo Nesbø (na snímku) – Přízrak (Kniha Zlin)
Samuel Shem – Duch místa (Argo)
Martin Sodomka – Jak si postavit motorku (MS studio)
George R. R. Martin –  Rytíř Sedmi království (Argo)
Jiří Hájíček – Vzpomínky na jednu vesnickou tancovačku (Host)
Kate Atkinsonová – Život za životem (Argo)
Andrea Sedláčková – Moje pařížská revoluce (Prostor)
Markéta Šichtařová a Vladimír Pikora – Lumpové a beránci (NF Distribuce)
Josef Formánek – Úsměvy smutných mužů (Smart Press)
Lyndsay Fayeová – Bohové Gothamu (Paseka)
Dore Gold – Boj o Jeruzalém (Garamond)
Annick Cojean – Kořistí v Kaddáfího harému (No Limits)