ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 5186 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Velký knižní čtvrtek přinese dvanáct novinek

0 Richard Winter 4.9.2014

Velký knižní čtvrtek, pořádaný knižní distribucí Kosmas, od roku 2011 pravidelně představuje a zejména doporučuje výběr knih od předních českých nakladatelů. Nejinak tomu bude letos na podzim, kdy se novinková „dvanáctka“ dostane na pulty knihkupectví ve čtvrtek 16. října. Čtenáři se opět mohou těšit na vybrané tituly napříč žánry a autory jako je Jo Nesbo, Samuel Shem, Jiří Hájíček, Kate Atkinsonová, Andrea Sedláčková a další skvělé spisovatele.

Velký knižní čtvrtek doprovází autogramiády, autorská čtení, různé soutěže či slevové akce na tituly. Letos přibudou další novinky.

“Jsme rádi, že se Velký knižní čtvrtek u čtenářů ujal a že ho berou jako již stabilní součást knižního trhu. Ukázalo se, že spojení s Městskou knihovnou v Praze byl dobrý nápad a tak se tam letos, již potřetí, opět vracíme, abychom čtenářům zprostředkovali setkání s autory takzvaně tváří v tvář. Budou se moci potkat s Martinem Sodomkou, Andreou Sedláčkovou, Jiřím Hájíčkem, Markétou Šichtařovou, Vladimírem Pikorou a Josefem Formánkem. Doufám, že to nezakřiknu, ale mohu již prozradit, že letos přijal naše pozvání do Prahy spisovatel Samuel Shem, jehož novinka Duch místa vychází právě v rámci Velkého knižního čtvrtku a tak pevně věřím, že i s ním se budou moci čtenáři setkat,” uvedl zástupce Kosmasu Ctirad Fuchs. Novinkou bude, že kromě akce v Městské knihovně chystají pořadatelé obdobnou i v Brně.

Detektivní žánr zastoupí Jo Nesbo s dalším případem vyšetřovatele Harryho Holea nazvaným Přízrak a kniha Lyndsay Fayeové Bohové z Gothamu – špičková historická krimi, ve které autorka vykresluje nejen fascinující obraz New Yorku poloviny 19. století, ale i vznik prvního policejního sboru. Jak si postavit motorku od Martina Sodomky (na obrázku) je nová dětská kniha z úspěšné Edice technických pohádek, která kombinuje zábavný příběh malých zvířecích hrdinů s názornými ilustracemi.

Bez n‡zvu-1

Světovou beletrii zastupuje novinka Duch místa od známého amerického lékaře a spisovatele Samuela Shema, dále pak netrpělivě očekávaný román autorky Kate Atkinsonové Život za životem, který se drží na předních místech zahraničních žebříčků. Kniha autorky Annick Cojean Kořistí v Kaddáfího harému odkrývá skutečné osudy libyjských dívek, které jako sexuální otrokyně ve svém paláci věznil a mučil diktátor Muammar Kaddáfí.

Svět fantasy v nabídce Velkého knižního čtvrtku reprezentuje autor ságy Hra o trůny George R. R. Martin. Jeho trojice propojených novel Rytíř Sedmi království, zasazená do doby před dějem Hry o trůny, nabízí všechno, co jeho světově proslulá sága, jen v sevřenějším a údernějším balení.

Z českých autorů se představí Jiří Hájíček výběrem ze své povídkové tvorby nazvané Vzpomínky na jednu vesnickou tancovačku, kde dějištěm sedmnácti povídek je jihočeský venkov. Působivý literární dokument, který se čte jedním dechem, to je kniha Moje pařížská revoluce známé filmové režisérky Andrea Sedláčkové, která zde rekapituluje svůj exilový pobyt ve Francii ještě před pádem režimu v bývalém Československu.

Satira, thriller, psychologie i peníze a dva svérázní manželé v jednom strhujícím příběhu v knize Lumpové a beránci od Markéty Šichtařové a Vladimíra Pikory. České autory pak uzavírá novinka Josefa Formánka Úsměvy smutných mužů – úsměvné, místy drsné zápisky z protialkoholní léčebny.

Dostane se i na historii v podobě románu Boj o Jeruzalém, ve kterém autor Dore Gold na pozadí třítisícileté historie Jeruzaléma předkládá vazby muslimů, křesťanů a židů ke svatým místům a jako politolog nastoluje otázku, kdo je schopen zajistit svobodný přístup k mešitě Al Agsá, Zdi nářků a Chrámu Božího hrobu.