ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 13917 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Na Velký knižní čtvrtek opět naváže Velký audioknižní čtvrtek

0 Richard Winter 19.10.2016

Stejně jako v loňském roce se příznivci kvalitní literatury v audio podobě dočkají pokračování Velkého audioknižního čtvrtku. Jeho druhé pokračování přinese devět nových titulů již 3. listopadu.

Zatímco tento týden se Velký knižní čtvrtek stěhuje do Brna, kde proběhne 20. října setkání s autory v Knihovně Jiřího Mahena, pomalu se blíží i další Velký Audio knižní čtvrtek. Na přání čtenářů – posluchačů ho již podruhé připravila knižní distribuce Kosmas společně s Asociací vydavatelů audioknih.

„V loňském roce jsme audio čtvrtek zkusili pořádat poprvé a byli jsme překvapeni velkým pozitivním ohlasem, jak ze strany posluchačů, tak ze strany knihkupců a nakladatelů. Letos pokračujeme druhým ročníkem. Rádi bychom, aby se Velký audioknižní čtvrtek stal svátkem pro posluchače dobré literatury, jako je Velký knižní čtvrtek pro čtenáře. Pořádat ho budeme vždy k podzimnímu Velkému knižnímu čtvrtku, tedy jednou ročně, a doufám, že se posluchačům ‚zapíše‘ do uší,“ říká zástupce pořadatele Ctirad Fuchs.

I letos pořadatelé vybírali z nabídky renomovaných tuzemských vydavatelů a tak se na pultech obchodů prodávající audioknihy objeví, mimo jiné, světově proslulý bestseller Divoké labutě britské spisovatelky čínského původu Jung Chang, popisující osudy tří žen na pozadí historických událostí Číny. Kniha, která je v Číně zakázána, byla přeložena do 30 jazyků. Do audio podoby ji skvěle načetla Hana Maciuchová.

Pro nejmenší posluchače je připravena audiokniha Dušička a Dušinka autora Radka Adamce o tom, jak se dva urejpaní, hašteřiví a všeteční duchové rozhodli trošičku potrápit lidi, ve skvělé interpretaci Barbory Hrzánové, Jiřího Lábuse, Oty Jiráka a Jana Přeučila. Ezopovy bajky v novém převyprávění Jiřího Žáčka v poutavém podání Vojty Dyka a Tatiany Vilhelmové si určitě rádi poslechnou jak dospělí, tak děti. P. D. Wodehause a jeho Jedinečný Jeeves přináší typický anglický humor a milostné zápletky anglických gentlemanů, ze kterých musí Jeeves vždy najít východisko.

Za svůj blog Kafe a cigárko získala Marie Doležalová cenu Magnesia litera. V knižní podobě se pak stal bestsellerem loňského vánočního trhu a nyní vychází i jako audiokniha, interpretovaná samotnou autorkou. Drama o lásce a pomstě to je audioverze slavného románu Emily Brontëové Na Větrné hůrce v podání Zuzany Slavíkové, Petra Vaňka a Terezy Richtrové.

Dále se posluchači mohou těšit na městskou fantasy Bena Aaronowitche Řeky Londýna nebo na románovou verzi jedné z nejdramatičtějších legend z časů objevování Divokého západu Zmrtvýchvstání amerického autora Michaela Punkeho (v jejíž filmové adaptaci, oceněné třemi Oscary, ztvárnil hlavního hrdinu Leonardo DiCaprio). Posledním titulem z nabídky audioknižního čtvrtku je pak audiokniha To nejlepší pro malé i velké čtenáře z vydavatelství Supraphon – sedm rozmanitých příběhů se známými hrdiny dětských knížek českých autorů. Čtyřlístek, Maxipes Fík, Mach a Šebestová, Spejbl a Hurvínek, Broučci a s nimi postavičky z Krkonošských pohádek a Pohádek o mašinkách v podání Petra Kostky, Josefa Somra, Josefa Dvořáka, Miloše Kirschnera a dalších.