ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 8439 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Velký knižní čtvrtek již za týden

0 Richard Winter 10.3.2016

Ještě týden si budou muset počkat nedočkaví čtenáři na čtrnáct novinek, které opět přinese jarní Velký knižní čtvrtek. U knihkupců je najdou ve čtvrtek 17. března. Nabídka tentokrát zahrnuje deset zahraničních novinek od autorů, jako jsou mimo jiné, Kate Atkinsonová, Paula McLainová, Robert Littell, Ben Aaronovitch, Simon Mawer či Abnousse Shalmaniová a čtyři tuzemské od autorů zvučných jmen, jako je Michael Žantovský, Alice Horáčková, Petra Dvořáková a Aleš Palán.

Stejně jako v uplynulých letech tak i tentokrát se v rámci akce uskuteční různé slevové akce, které vyhlašují jednotlivá knihkupectví a samozřejmě nebudou chybět ani tradiční setkání a autogramiády s českými autory zastoupenými v jarní nabídce a to 17. března v Městské knihovně v Praze na Mariánském náměstí a 24. března v Knihovně Jiřího Mahena v Brně. Pořady bude moderovat redaktor České televize Petr Vizina. Začíná se vždy od 17:00 a vstupné je zdarma. Všechny tituly Velkého knižního čtvrtku bude možné zakoupit na místě za zvýhodněnou cenu.

„Rád bych pozval příznivce kvalitní literatury jak do knihkupectví, tak i na naše akce do knihoven. Za dobu trvání Velkého knižního čtvrtku se z těchto setkání staly stálice, které si našly své pravidelné návštěvníky,“ říká za pořadatele Ctirad Fuchs a dodává: „Vlastně se dá říci, že letošní jarní Velký knižní čtvrtek již odstartoval. Tento týden ho pomyslně zahájila svou návštěvou České republiky íránsko – francouzská spisovatelka Abnousse Shalmaniová, jejíž autobiografický román Chomejní, Sade a já je také součástí jarní nabídky. Autorka se během svého nabitého programu také setká se svými příznivci a to v Praze a Pardubicích.“