ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 17671 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Velký knižní čtvrtek 5. listopadu poprvé rozšíří nabídku o audioknihy

0 Richard Winter 19.10.2015

Novinkou tohoto podzimu Velkého knižního čtvrtku je rozšíření nabídky o audioknihy.

„Velký knižní čtvrtek se od svého založení v roce 2011 vyvíjí. Nejprve jsme se soustředili pouze na klasické knihy, později ho rozšířili o e-knihy a letos, v podstatě na přání čtenářů a posluchačů, nabídneme i audioknihy, které jsou v poslední době čím dále více oblíbené. Velký knižní čtvrtek se tak stává akcí s daleko větším záběrem, než jsme si na začátku vůbec dokázali představit. Stejně jako pro e-knihy jsme si vymysleli název Velký e-knižní čtvrtek, tak i pro audioknihy jsme zvolili obdobný – Velký audioknižní čtvrtek. Protože je to letos poprvé, tak jsme ho lehce posunuli až na čtvrtek 5. listopadu. Doufám, že se bude čtenářům líbit a budou ho brát jako součást rodiny Velkého knižního čtvrtku,“ vysvětluje Ctirad Fuchs.

V nabídce Velkého audioknižního čtvrtku se objeví například úplně čerstvá novinka a bestseller Umberta Eca Nulté číslo (u nás vyšlo 1. října 2015), kterou načetl populární herec Petr Oliva, Želary Květy Legátové v podání Lenky Vlasákové nebo knižní bestseller Himmlerova kuchařka od Franze-Oliviera Giesberta v interpretaci Taťjany Medvecké. Nabídka pamatuje i na dětské čtenáře a to v podobě Chytrých pohádek pro malé rozumbrady od Jiřího Žáčka, které namluvil Oldřich Kaiser a pohádek Radka Adamce a Milana Zimmermana Bubákov v interpretaci Jiřího Somra, Oty Jiráka, Jiřího Lábuse, Ivo Šmoldase nebo Pavla Lišky. Kompletní nabídku ještě doplňují Klasici laskavého humoru, kde ze svých knih čtou a na své kolegy vzpomínají např. Jan Werich, Zdeněk Svěrák, Ivan Kraus nebo Milan Lasica, kniha Alice Claytonové Nabíječ, kterou namluvila Sára Saudková a staropražská detektivka Petra Slančíka Mlýn na mumie (cena Magnesia Litera 2015) v podání Zdeňka Maryšky a Ivana Řezáče.

„Samozřejmě i u Velkého audioknižního čtvrtku se budeme snažit připravit zajímavé akce jak v kamenných knihkupectvích, tak i přinést něco zajímavého o audioknihách jako takových. A tak jsem rád, že mohu pozvat čtenáře / posluchače opět do Městské knihovny v Praze na Mariánském náměstí, kde 5. listopadu proběhne pořad ‚Jak se dělá audiokniha‘. Účast, mimo jiné, přislíbily populární herečky Lenka Vlasáková nebo Taťjana Medvecká,“ dodal Fuchs.