ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 9000 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Velký knižní čtvrtek 20. března potěší dvanáctkou knižních novinek

0 Richard Winter 14.3.2014

Již za týden se budou moci čtenáři potěšit s dvanáctkou knižních novinek, které v rámci akce Velký knižní čtvrtek opět pečlivě vybrali a připravili přední čeští nakladatelé a knižní distribuce Kosmas. V nabídce je jak soudobá detektivka, tak detektivní historický román, komiks, kniha pro děti či vzpomínková próza. Autory není třeba ve většině případů představovat – Miloš Urban, Lucie Lomová, Irena Dousková, Jo Nesbo, držitelka Nobelovy ceny za literaturu Alice Munroová a další.

„Rád bych čtenáři a příznivce Velkého knižního čtvrtku pozval do Ústřední Městské knihovny v Praze, kde si budou moci popovídat s Milošem Urbanem, Lucií Lomovou, Irenou Douskovou a Jurajem Červenákem. Ti zde představí své novinky, proběhnou jejich autorská čtení a samozřejmě i autogramiáda všech zúčastněných,“ uvedl zástupce pořadatele Ctirad Fuchs.

Akce v Městské knihovně na Mariánském náměstí na Praze 1 proběhne 20. 3. 2014 od 17:00. Během jejího trvání budou novinky z Velkého knižního čtvrtku na místě k zakoupení s 20procentní slevou. K tomuto dni připravují další slevové a jiné akce i samotní knihkupci ve svých prodejnách.

Setkání v Městské knihovně není jen jedinou akcí k Velkému knižnímu čtvrtku. Například nakladatelství Labyrint bude mít křest knihy Lucie Lomové Na odstřel v Café Montmartre 24. března od 18:00. Nakladatelství Paseka zase připravilo na 19. března od 17:00 hodin v Městské knihovně v Praze Kanadský večer –  komponovaný pořad o kanadské povídkářce a držitelce Nobelovy ceny Alice Munroové. Vernisáž nakladatelství Torst ke knize Chaima Cigana Altschulova metoda (Kde lišky dávají dobrou noc I.) proběhne ve čtvrtek 20. března v kavárně Jericho v Opatovické ulici na Praze 1 od 19:00 hodin, kde o autorovi promluví Vlasta Třešňák. Brněnské knihkupectví Barvič a Novotný připravilo autogramiádu Juraje Červenáka k jeho knize Mrtvý na Pekelném vrchu na pátek 21. března od 16:00 hodin.

Tituly zařazené do Velkého knižního čtvrtku 20. března: Jo Nesbo – Červenka, Miloš Urban – Přišla z moře, Peter May – Muž z ostrova Lewis, Alice Munroová – Drahý život, Irena Dousková – Medvědí tanec, Juraj Červenák  – Mrtvý na Pekelném vrchu, Mark Lowery  – Jenom ponožky nestačí, Lucie Lomová – Na odstřel, Jess Walter – Nádherné trosky, Chaim Cigan – Altschulova metoda /Kde lišky dávají dobrou noc I., Ján Rozner – Sedm dní do pohřbu, Frederic Lenormand – Případy soudce Ti: Smrt čínského kuchaře.