ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 29130 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Velikonoce s knihou, reklamou a Čtyřlístkem, prostě jinak

0 Lucia Daňková 18.4.2014

Anarchistický festival Knihy 2014         19.4. – 20.4. 2014

Akce, která se odehraje v pražské kavárně Café v Lese v Krymské ulici a v kině Pilotů. Nabídne workshopy, literaturu, promítání i vzrušené debaty. Festival je i vaše událost. Pokud chcete festival podpořit i něčím víc než návštěvou. Upečte či jinak připravte jakoukoliv mňamku (koláč, muffin, dort, slané nebo sladké, cokoliv…) a přineste ji na benefiční raut, který proběhne v sobotu po přednáškách (tedy po osmé hodině večer). http://anarchistbookfair.cz/

Zapomenutá inspirace                     do 30.4. 2014

Už čtvrtým rokem se v Galerii Portheimka na pražském Smíchově věnují užité reklamní tvorbě. Po výstavách divadelních a filmových plakátů ze 60.-80. let a výstavě mapující grafickou a výtvarnou tvář československého jazzu a rocku předlistopadového období, teď přinášejí výstavu prvorepublikové reklamní tvorby. Československá reklamní tvorba tehdy v mnohém směru navazovala na poetiku někdejší rakousko-uherské monarchie, ale byla průběžně oživována novými, zejména technickými prostředky a vynálezy. Zatímco například reklamní poutače a drobný merkantil v potravinářství ještě držel takříkajíc linii „starého světa“, reklamy na automobily, bicykly, gramofony či rádia už jdou pevně v tempu moderní doby, inspirovány i obrovským boomem produktivity ze zámoří – USA. Na výstavě budete moci vidět nejen klasické plakáty a poutače, ale i drobné reklamní předměty či rekvizity dobového života za 1.republiky. Otevřeno: úterý až neděle 13 až 18 hodin

3D velikonoce                                    14.4.-21.4. 2014

Výtvarné dílny, společná výzdoba obřího vejce přímo v pasáži Myslbek v centru Prahy. Charitativní prodejní výstava velkých kraslic vytvořených výtvarníky, designéry, ale i samotnými návštěvníky bezprostředně v době konání velikonočního festivalu. Kromě originální výzdoby získáte i dobrý pocit, neboť výtěžek z jejich prodeje dostane Klub nemocných cystickou fibrózou, který podporuje rodiny s tzv. slanými dětmi. Velikonoční program s výtvarnými dílnami bude v pasáži Myslbek probíhat celý předvelikonoční týden od pondělí 14. do 21. dubna od 14 do 18 hodin. Charitativní prodejní výstava probíhá s otvírací dobou NGM 8.30 -22.00 h.

Čtyřlístek na Chvalském zámku          12.4. – 15.6.2014

Hurá, je tady výstava pro děti i dospělé! Uvidíte oblíbené dětské komiksy Jaroslava Němečka a Ljuby Štíplové, které provázejí už několikátou generaci nadšených dětských čtenářů. Čeká vás procházka historií komiksu, velké postavičky Fifinky, Bobíka, Myšpulína i Pindi, opravdový barevný domeček Čtyřlístku, Bobíkova kuchyňka, Fifinčin krášlicí koutek či Myšpulínův vědecký koutek, interaktivní hry (kostky, puzzle) a mnoho dalšího.

Rostliny, které změnily svět                 11. -27.4.2014

Originální hmatovou výstavu, resp. její další ročník otevřeli v Botanické zahradě v Tróji. Bavlník, chinovník nebo cukrová třtina nebo brambory .. zajímavosti o nich a to vše nejen slovem ale i hmatem.Navíc stejně jako předchozí výstavy doprovodí i letošní ročník zvukový průvodce a popisky v Braillově písmu. Otevřeno je od 9 do 18h.