ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 7867 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Vědomostní soutěž Kde domov můj? slaví jubileum

0 jsk 27.1.2022

Fanfára, přípitek a grafika obarvená do zlata jsou připraveny. Oblíbená soutěž Kde domov můj? uvede v pondělí 7. února v 18:25 hodin na Jedničce České televize svůj jubilejní tisící díl. Během té doby své vlastivědné znalosti prověřily šestadvaceti tisíci otázkami již na tři tisícovky soutěžících.

Pořad Kde domov můj? se poprvé objevil na televizních obrazovkách před více než šesti lety, v pondělí 4. ledna 2016. „Fakt, že točíme a vysíláme už tisící díl, mě samotného překvapil. Jsem rád, že si soutěž našla své místo v programu a své věrné diváky. Vím, že mnoho lidí ji vnímá jako takový podvečerní rituál. Hodně diváků si díky ní také pravidelně prověřuje své znalosti,“ říká moderátor pořadu Aleš Háma. Zájem diváků ilustrují čísla sledovanosti, v loňském roce každý z dílů průměrně sledovalo 581 tisíc diváků, nejsledovanější díl pak 850 tisíc lidí starších patnácti let.

„Když jsme začali přemýšlet, jak pojmout jubilejní tisící díl soutěže Kde domov můj?, chvíli jsme uvažovali, že pozveme známé osobnosti, ale pak jsme se, z úcty k našim věrným divákům, kteří se stále hlásí a hlavně se stále dívají, rozhodli, že tisícovku zkrátka oslavíme klasickým dílem. Se soutěžícími, kteří prošli běžným konkurzem,“ prozrazuje vedoucí projektu Pavel Anděl.